خانه / دسته‌بندی نشده / اخبار نظامی جهان تاریخ انتشار:1398/02/06

اخبار نظامی جهان تاریخ انتشار:1398/02/06

گراوری: دیفنس نیوز

مینا گلرو

نورث روپ گرومن و نصب غلاف LIRCM G3 بر روی هواپیمای سوخت رسان KC-135استراتوتانکر ، نسل سوم از غلاف های LAIRCOM برای شناسایی و ایجاد اختلال و پارازیت بر روی موشک های حرارتی میباشد ، و بدین ترتیب هواپیما میتواند عملیات سوخت رسانی های مهم در طی نبرد را با درصد بقا پذیری بیشتربثی اجام دهد.

وزرات دفاع و آژانس تحقیقاتی تکنولوژی DTaQ اعلام کرد ، کره جنوبی در رده نهمین کشورهای پیشرفته در تکنلوژی نظامی است ، طبق این آمار سطح پیشرفت نظامی کره جنوبی معادل ۸۰ درصد سطح تکنولوژی دولت آمریکا بوده.

سپاه تفنگداران آمریکایی اخیرا تصمیم گرفته تا خودرو های شناسایی زره پوش LAV خود را تا اوائل سال ۲۰۳۰ از خدمت خارج کند.احتمالا سپاه تفنگداران قصد دارد تا خوردوی زرهی پیشرفته ARV را جایگزین این زره پوش ها بکند ، خودروی زره پوش پیشترفته ARV به گفته منبع مجهز به سیستم های مانند ، سیستم تصویر بردار حرارتی ، سیستم اندازه گیری لیزری ، قابلیت اتصال به دیتا لینک و استفاده سیستم های مانند جی پی اس برای مکان یابی و مسیربابی میباشد.

LAV-25

تصاویری جدیدی از بالگرد تهاحمی Mi-28NM در آسمان روستف منتشر شده است.بالگرد Mi-28NM یک نسخه ارتقا یافته بالگرد Mi-28N میباشد که دارای سیستم های اویونیکی و سیستم های ارتباطی ارتقا یافته نسبت به نسخه قبل است و بالگرد مجهز به سیستم های تصویربردار حرارتی و هملت برای حمل تسلیحات پیشترفته است، همچنین بالگرد دارای بدنه اصلاح شده میباشد.در تصویر بالگرد به یک رادار N025 مجهز شده.

میل 28 ان ام

طی گزارشات معلوم شده طی حملات هوایی جنگنده های F-16 نیروی هوایی #اسرائیل که هفته قبل بر فراز آسمان #سوریه انجام داده از یک موشک هوا به سطح جدید با نام Rampage استفاده کرده ، و طی تصاویر ماهواره ایی منتشر شده معلوم است موشک اهداف را نابوده کرده ، اما آنچه معلو است خبرگذاری روسی اسپونتیک به ناکار آمدی S-300 در مقابل این موشک اشاره کرده.موشک #Rampage یک موشک هدایت ماهواره ایی میباشد که دارای بردی ۱۴۰ و برخی از تحلیگران بر این باورند استفاده از این موشک در حما بر علیه آژانس های #ایران یک تبلیغ برای بازایابی این موشک و جواب علیه اقدامات ایران میباشد.

اکسترا و پرتاب از اف16 سوفا

سپاه تفنگنداران آمریکایی و نصب توپ ۴۰ م.م بر روی برجک خودروی رزمی دوزیسته ACV جدید خود، این توپ توسط کمپانی BAE سیستم ارائه شده توپ توان درگیری با اهداف هوایی نزدیک من جمله بالگرد و اهداف زمینی را دارد و میتواند در ۱۵۰ م.م زره نفوذ کند.خودروی زرهی ACV قرار است بیش از ۲۰ سال در خدمت سپاه تفنگنداران دریایی باشد ، در ابتدا سپاه تفنگنداران خواستار ۲۰۴ دستگاه خودروی ACV شد ، ودر آخر بودجه سال ۲۰۲۰ اجازه خرید ۵۴ دستگاه را به ارزش ۳۰۸ میلیون دلار به سپاه تفگنداران داد.خودروی رزمی دوزیسته ACV در ابعاد ۸×۸ ارائه شده واز یک موتور شش سلیندری با توان ۷۰۰ اسب بخار بهره میبرد.

ارتش آمریکا در یک قرارداد به ارزش ۳۲۶ میلیون دلار با کمپانی لاکهید مارتین خواستار ارتقا ۵۰ دستگاه سیستم های راکت انداز چندگانه M270 به M270A2 شد ، در طرفی دیگر ارتش آمریکا در حال کار بر روی سرمایه گذاری برای ارتقا سیستم مدل M270A0 و مدل M270A1 است ، این ارتقا شامل سیستم کنترل آتش جدید ، بهبود زره لانچر ، مجهز کردن لانچر به موتور جدید میشود و کمپانی لاکهید مارتین نیز تامین قطعات یدکی و پشتیبانی بر عهده میگیرد.این ارتقا تاسال ۲۰۲۲ تحویل ارتش آمریکا داده میشود.

ارتش ایالات متحده قصد دارد تا ۱۰۰ هزار قبضه اسلحه مدرن NGSW بخدمت بگیرد تا اسلحه های ام ۲۴۹ و ام ۴ را از خدمت خارج کند.این اسلحه از کالیبر ۶.۸ میلمتری بهره میبرد که کارایی مناسبی در برابر وسایل زرهی نسبت به کالیبر 5.54 میلمتری نشان میدهد.نمونه ریفل اتوماتیک NGSW-AR قرار است جایگزین اسلحه M249 شود ، و نسخه NGSW-R قرار است جایگزین اسلحه M4شود.

ارتش انگلستان به دلیل هزینه های عملیاتی و نگهداری قصد دارد تا ارتش خود را کوچک کند ، بدین ترتیب این ارتش تعداد ۲۲۷ دستگاه تانک چلنجر ۲ خود را به ۱۴۸ دستگاه کاهش داد ، همین تعداد که از خدمت خارج شده اند برای قطعات یدکی ، و زمان های اضطراری بکار میروند .

چین از موتور توربوفن جدید خود برای نصب روی جنگنده FC-31 (همان J-31)رونمایی کرد ، هنوز منابع چینی دست به افشای اطلاعات این موتور نزده اند ، ولی آنچه معلوم است است از آخرین تکنولوژی های روز در ساخت این موتور به کار رفته است ، و به گفته سازنده این موتور میتواند با رقبای خود به رقابت بپردازد ، این موتور، نسل جدید از موتور های توربوفن است و قرار است در آینده نچندان دوز و اگر به مرحله تولید برسد بر روی جنگنده های نسل پنجمی چینی ها یعنی J20 دراگون و J-31 و نصب شود. .

لینک منبع

درباره ی amir-moazeni1

همچنین ببینید

بدترین هواپیماهای تاریخ! (بخش آخر)

مجله تصویری سلاح- مطالعه لیست بدترین هواپیماهای تاریخ در نوع خود یک تجربه خاص به شمار می رود! …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *